Dit onderzoek maakt deel uit van verantwoordingsonderzoek ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
Rijkswaterstaat en ProRail hebben voor de periode 2025-2039 structureel budgettekort voor het onderhoud van infrastructuur, zoals (spoor-)wegen, bruggen en sluizen. De minister moet daarom scherpe keuzes maken. Wat moet snel gebeuren en wat kan nog even wachten? In ons rapport leggen we uit hoe de minister tot zijn keuzes komt.
Conclusies
- De minister van Infrastructuur en Waterstaat (IenW) kan zijn keuzes navolgbaar onderbouwen door duidelijke normen te gebruiken.
- De minister informeert de Tweede Kamer hier ook over.
- De minister baseert zijn keuzes niet alleen op eigen normen. Hij let hierbij ook op politieke wensen en wat juridisch en financieel mogelijk is.