U bevindt zich op: Home › Publicaties › Onderzoeksrapporten
We hebben onderzoek gedaan naar het Jaarverslag 2008 en de bedrijfsvoering van de Staten-Generaal. De Eerste Kamer der Staten-Generaal toetst voorstellen voor nieuwe wetten, die de regering en de Tweede Kamer indienen. De belangrijkste taken van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn medewetgeving en controleren of de regering haar werk goed doet. De Eerste en Tweede Kamer en de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) zijn verantwoordelijk voor de jaarrekening in het jaarverslag van de Staten-Generaal. In de praktijk zijn de Staten-Generaal zelfstandig in de besteding van hun budget.
De uitgaven van de Staten-Generaal bedroegen in 2008 € 130 miljoen. De verplichtingen bedroegen € 130,8 miljoen en de ontvangsten € 4,2 miljoen.
De informatie in het Jaarverslag 2008 van de Staten-Generaal voldoet. Wij hebben geen belangrijke fouten en onzekerheden geconstateerd in de rechtmatigheid en de deugdelijke weergave die de kwantitatieve tolerantiegrenzen overschrijden.
OmhoogWij hebben in 2008 geen onvolkomenheden geconstateerd in de bedrijfsvoering van de Staten-Generaal. We stellen vast dat het beleid omtrent inkoopbeheer en de naleving van de Europese aanbestedingsregels is verbeterd sinds 2007, maar dat dit in de praktijk een punt van aandacht blijft voor de Eerste en Tweede Kamer. Daarnaast is de administratieve organisatie van de Eerste en Tweede Kamer op hoofdlijnen ingericht, maar nog niet op alle onderdelen actueel vastgelegd.
Reactie |
20-05-2009
|
PDF, 223 kb
|
Rapport bij het Jaarverslag 2008 van de Staten-Generaal, Rapport bij het Jaarverslag 2008 van de Overige Hoge Colleges van Staat en Kabinetten
Reactie Ministerie van BZK op het Rapport bij het Jaarverslag 2008 van de Staten-Generaal (IIA) en de Overige Hoge Colleges van Staat (IIB).
15-05-2009 |
PDF, 401 kB