Direct naar (in deze pagina): inhoud, zoekveld of menu.

U bevindt zich op: Home Publicaties Onderzoeksrapporten

Premie-inning werknemersverzekeringen

Terugblik 2007

In het rapport 'Premie-inning werknemersverzekeringen' uit 2005 concludeerden wij dat de overheveling van de premieheffing en -inning voor de werknemersverzekeringen in opzet geen grote risico's met zich meebracht voor de premieopbrengsten. Er moest dan echter vóór 2006 nog wel aan een aantal voorwaarden worden voldaan.

Rapport PDF, 45 kB


In de Terugblik 2007 constateren wij dat dit niet is gebeurd en dat zelfs eind 2006 nog niet volledig aan deze voorwaarden was voldaan. De belangrijkste zaken die nog niet goed geregeld waren, zijn de uitwerking van het controlebeleid voor de premies werknemersverzekeringen van de Belastingdienst en de beheersing van de polisadministratie bij UWV. Wij vinden het een goed teken dat de minister van SZW en UWV erkennen dat er risico's zijn voor de gebruikswaarde van de polisadministratie in 2007. We vinden het dan ook een passend voornemen van de minister dat hij van plan is om, samen met de staatssecretaris van Financiën, de regie op de keten te versterken. Frequente managementrapportages die UWV en Belastingdienst gezamenlijk moeten opstellen, lijken ons een geschikt instrument om tijdig en adequaat te kunnen bijsturen.

Tevens stellen wij vast dat de Belastingdienst het systeem van premieheffing en -inning in 2006 nog niet helemaal kon uitvoeren zoals de bedoeling was. Als gevolg van deze tekortkomingen zien we risico's voor de volledigheid van de premieopbrengsten in 2006, de premievaststelling voor 2008 en voor de betrouwbaarheid en de gebruikswaarde van de polisadministratie in 2007. Vanwege deze risico's zullen wij de voortgang blijven volgen via de rapporten bij de jaarverslagen van de Ministeries van SZW en Financiën.


 

Bekijk het rapport

Bijbehorende stukken

Volledige versie